Förtroendevalda i Emmaboda kommun

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2022-10-15 - 2026-10-14

Kommande möten (5 st)

Här visas de kommande mötena för Kommunfullmäktige.

TidpunktPlatsBeskrivning
2023-12-11 18:00 Dackesalen, Nygatan 8, Folkets Hus Emmaboda Offentligt möte.
2023-09-25 18:00 Dackesalen, Nygatan 8, Folkets Hus Emmaboda Offentligt möte.
2023-06-19 18:00 Dackesalen, Nygatan 8, Folkets Hus Emmaboda Offentligt möte.
2023-10-30 18:00 Dackesalen, Nygatan 8, Folkets Hus Emmaboda Offentligt möte.
2023-11-27 18:00 Dackesalen, Nygatan 8, Folkets Hus Emmaboda Offentligt möte.

Uppdrag (64 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Ixcot Nilsson Maria Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 1
Jonsson Johan Centerpartiet Ledamot 2
Frööjdh Jon Sverigedemokraterna Ledamot 3
Åhlander Hansson Emma Moderaterna Ledamot 4
Pekkala Jarkko Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 5
Krajinovic Zeljka Arbetarpartiet Socialdemokraterna Vice ordförande 6
Rydberg Jenny Centerpartiet Ledamot 7
Karlsson Johan Sverigedemokraterna Ledamot 8
Karlsson Leif Moderaterna Ledamot 9
Andersson Stig-Ove Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 10
Hellborg Gull-Britt Kristdemokraterna Vice ordförande 11
Sunesson Bo Centerpartiet Ledamot 12
Larsson Frida Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 13
Marcelius Stefan Sverigedemokraterna Ledamot 14
Rydberg Bo Vänsterpartiet Ledamot 15
Nyström Stefan Moderaterna Ledamot 16
Adolfsson Per Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ordförande 17
Rask Karin Centerpartiet Ledamot 18
Åkesson Marianne Sverigedemokraterna Ledamot 19
Ixcot Nilsson Inés Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 20
Villman Günter Moderaterna Ledamot 21
Pavlovic Dragan Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 22
Karlsson Erling Centerpartiet Ledamot 23
Johansson Kent-Owe Sverigedemokraterna Ledamot 24
Karlsson Annika Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 25
Ohlsson Hans Moderaterna Ledamot 26
Johansson Martin Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 27
Banersson Niklas Centerpartiet Ledamot 28
Bark-Lagergren Inger Miljöpartiet Ledamot 29
Bertilsson Olle Sverigedemokraterna Ledamot 30
Norrby Kickie Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 31
Gustavsson Anne Kristdemokraterna Ledamot 32
Focic Stefan Moderaterna Ledamot 33
Johansson Linda Centerpartiet Ledamot 34
Holgersson Camilla Vänsterpartiet Ledamot 35
Isele Michael Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 36
Karlsson Tommy Sverigedemokraterna Ledamot 37
Eddegård Marie-Louise Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 38
Schander Ljungquist Chatrine Centerpartiet Ledamot 39
Karlsson-Granlund Anja Moderaterna Ledamot 40
Rydén Tobias Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ledamot 41
Paulsdottir Ásdis Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ersättare 42
Hult Niklas Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ersättare 43
Teljigovic Göstasson Jasmina Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ersättare 44
Jäghagen Jan-Olof P. Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ersättare 45
Adolfsson Ingrid Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ersättare 46
Engström Per Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ersättare 47
Johansson Camilla Arbetarpartiet Socialdemokraterna Ersättare 48
Reza Rezai Mohammad Centerpartiet Ersättare 49
Fransson Angela Centerpartiet Ersättare 50
Erlingsson Oskar Centerpartiet Ersättare 52
Schumacher Rico Sverigedemokraterna Ersättare 53
Andersson Stefan Sverigedemokraterna Ersättare 54
Karlsson Marie Sverigedemokraterna Ersättare 55
Jonsson Ann Helene Moderaterna Ersättare 56
Forsberg Börje Moderaterna Ersättare 57
Månsson Stefan Moderaterna Ersättare 58
Berzelius Mikael Kristdemokraterna Ersättare 59
Grozdanovski Nicke Vänsterpartiet Ersättare 60
Honkanen Hellgren Helen Vänsterpartiet Ersättare 61
Petersson Magnus Miljöpartiet Ersättare 62
Jakobsson Mauritzson Gunnel Miljöpartiet Ersättare 63
Magnusson Rune Kristdemokraterna Ersättare 64
Gustafsson Laila Moderaterna Ersättare 65